Jazyková škola EASY ENGLISH®
Lutovítova 810, 278 01 Kralupy nad Vlt.
Email: jazykova.skola@easyenglish.cz
Internet: http://www.easyenglish.cz
Tel.: 315 727 581
Občasník plný užitečných rad a tipů pro učení a používání angličtiny číslo 58, vyšlo 28. ledna 2014
DOVOLENÁ S ANGLIČTINOU VÍKENDOVÉ KURZY ODPOLEDNÍ KURZY E-KURZ KNIHY NEWSLETTER ARCHIV


Ještě jednou Czechia

 

Po zveřejnění našeho newsletteru č. 56 jsem obdržel několik nečekaných a povzbudivých emailů od přestavitelů Občanské iniciativy Česko/Czechia. Potěšilo a překvapilo mě, že tento jednoslovný název naší země, který propaguji jen proto, že mi zní dobře a logicky, má oporu nejen v historických, ale i zahraničních pramenech, je uveden v některých slovnících a mapách či průvodcích. Odborné argumenty pro jeho používání jsou opravdu zajímavé a stojí za přečtení, stejně jako odstrašující příklady lidové tvořivosti různých manažerů a představitelů, neúnavně používajících slovo Czech jako název naší země. 

Webová stránka sdružení, o jehož existenci jsem před napsáním uvedeného newsletteru neměl tušení, má svou českou a anglickou verzi. Tu anglickou bych rád doporučil našim středně pokročilým a pokročilým studentům k procvičení jejich angličtiny – začátečníci si samozřejmě mohou zatím přečíst aspoň tu českou. A krátká prezentace na Youtube, ta je pro začátečníky přímo ideální (naučí se zde sice jen jednu otázku a odpověď na ni, ale jde o jednu z nejdůležitějších, se kterou se setkají snad při každé seznamovací konverzaci v zahraničí). Zde jsou zmíněné odkazy:

Oficiální web: www.czechia-initiative.com
Prezentace: 
http://www.youtube.com/watch?v=RJyAidlfsvU
Facebook:
http://www.facebook.com/pages/Czechia/183105765093521
 

Chcete-li zlepšit svou angličtinu a nebaví-li vás „klasické“ učení slovíček a podobně, využijte vymoženost zvanou internet a věnujte se pomocí webových stránek, Youtube, Facebooku apod. jen tomu, co vás baví nebo zajímá (sport, móda, hudba, zprávy, technika, vaření atd. až do nekonečna) – ale v angličtině! Samozřejmě, občas budete muset použít slovník, ale Váš pokrok bude raketový…

 

Pavel Rynt


Copyright Mgr. Pavel Rynt - EASY ENGLISH © 2008